Jak udělat ze syna gentlemana

Když se řekne gentleman, mnohým možná naskočí Oldřich Nový. Ale zkus vychovat svého syna v dnešní době tak, aby se choval jako pan „zavřete oči, odcházím“. Pravděpodobně by sklidil posměch. Je to zvláštní. Nějak tomu všemu tady na Zemi přestávám rozumět. Myslela jsem, že to bude právě naopak – čím budu starší, tím víc si budu vědět se vším rady. A zatím… Sedím u počítače, kolem mě bordel, asi bych měla uklízet (?asi), ale v hlavě mi lítají tisíce myšlenek, nejde to zastavit, tak je musím pustit ven. Nebo alespoň tuhle jednu.

Věřím, že se mnou budeš souhlasit, když řeknu, že každá z nás by si přála (i když někdy děláme „bardotky“), aby nám muž podržel kabát (bundu), automaticky zaplatil za oběd dřív, než se servírka zeptá:“dohromady nebo zvlášť?“, aby v zimním večeru zapálil krb a při víně ti masíroval nohy…. No, to už jsem asi někde jinde.

Zkrátka toužíme po tom, cítit se jako žena. Už to totiž moc neumíme. A podle mě je hlavním důvodem to, že musíme už víc než kdy dřív suplovat i tu druhou roli. Roli chlapa. A proč? Protože opravdových chlapů ubývá. (Nevím, čím to je a to ani nemá být obsahem dnešního textu.) Schválně, rozhlídni se kolem sebe – kolik mužů na tebe vyzařuje tu opravdovou mužnost? Který z nich by se podle tebe dokázal postavit před divoký prase, zabít ho a přinést k večeři? Teď trochu přeháním. Ber to jako metaforu.

Mám syna. Dost často se na něj dívám a říkám si:

„Jak to udělat, abych tě vychovala tak, aby se jednou tvá žena vedle tebe cítila jako skutečná, nádherná, křehká a opravdová Žena.“

Možná to není asi tak úplně na mně, na jeho mámě. Možná je to spíš na jeho tátovi. Aby se jeho táta choval k mámě tak, že pro něj jednou bude hýčkání (v širokém slova smyslu) ženy něčím automatickým a přirozeným. Děti se totiž učí především nápodobou..

K čemu jsem došla? Aby z mého syna vyrostl gentleman, musí se z mého muže stát gentleman (Ne, že by někdy nebyl, ale většinu času je spíš normálním chlapem dnešní společnosti. Abych mu nekřivdila, tak je možná trochu nadprůměr, protože divoký prase by k večeři asi dokázal přinést.) A jak se z mého muže stane opravdový gentleman? Musí se ze mě stát opravdová lady. Protože, jak se říká:

„Na princeznu čeká princ a na krávu zase vůl.“ 🙂

 

E.

 

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *